ЖІНКИ ДИВЛЯТЬСЯ НА ЖІНОК ПО-ЧОЛОВІЧОМУ

Дами (хоч і підсвідомо) солідарні з джентльменами в тому , що жіноча привабливість криється в першу чергу в формах тіла.

Те , що чоловік дивиться в першу чергу не в очі жінки , а на її тіло (і навіть , зізнаємося , на цілком певні його частини) , відомо всім і вже тисячу разів обіграно в масовій культурі . Зайвий раз в цьому переконалися психологи з Університету  Небраски в Лінкольні ( США ) , які за допомогою спеціального пристрою простежили траєкторію погляду чоловіків , які дивилися на фотографії жінок .

Учасників експерименту просили оцінити особистість і зовнішність людини на знімку. Коли чоловіки повинні були вдивлятися в зображення представників протилежної статі , їх погляд дуже швидко з'їжджав на тіло , переважно на особливо спокусливі частини.

Здавалося б , що тут такого , « ми це і так знали» . Однак такий же експеримент поставили і з жінками , і ті , о диво , дивилися на жінок так само , як чоловіки , приділяючи підвищену увагу тим же самим « спокусливим формам» .

Правда , були і відмінності: фотографії спеціально редагували , щоб посилити або зменшити привабливість горезвісних « частин тіла » , і дами , на відміну від джентльменів , приділяли однакову увагу будь-яким формам , тоді як останні вдумливіше вдивлялися в більш « фігуристих » жінок .

З іншого боку , коли чоловіків просили оцінити жінку не по фігурі , а як особистість , то і тут зовнішня привабливість виявлялася серйозним фактором : цікаві тілесні форми оцінювалися «як особистість» більш позитивно , ніж фігури « так собі ».

Чоловічу увагу до жіночого тіла пояснювати не треба ; що ж до жінок , то вони , як вважають психологи , просто порівнюють себе з іншого , оцінюючи тим самим соціальні статуси - свій і « суперниці ». Тобто, мабуть , все знову ж зводиться до сексуально -соціальної конкуренції , коли жінки по чужій фігурі визначають , чи варто зображену розглядати як шлюбну суперницю .

Підготовлено за матеріалами Університету Небраски в Лінкольні