Худнемо з амфетаміном , або що можна знайти в препаратах для зниження ваги.

Біодобавки , що приймаються для зниження ваги і приборкання апетиту , можуть містити речовини , про які ніколи не скажуть в рекламі. Так , нібито натуральні препарати на основі рослини Acacia rigidula мають речовину, близьку за структурою і дією до наркотику амфетаміну , причому цей компонент присутній в них в досить помітних кількостях.

 

 

Засобам для пониження ваги і апетиту несть числа , проте чи знають їхні споживачі , що міститься в таких біодобавках ? Наприклад , існують препарати, що включають екстракт техаського чагарнику Acacia rigidula , який допомагає стримувати апетит і володіє жиросжигающими властивостями. Якщо вірити тому , що написано у них на етикетках , екстракт містить виключно натуральні компоненти. Тим часом 9 з 21 препарату з A. rigidula , як вияснілаFood and Drug Administration ( США ) , наділені синтетичним компонентом , званим бета- метілфенетіламіном .

Ця речовина за структурою схоже на амфетамін і діє так само. Правда , його випробовували тільки на тваринах. Те , як його сприймають люди , безпосередньо не перевірялося , однак є всі підстави вважати , що бета- метілфенетіламін  діє на нас тим же чином .

Крім того, багато біодобавки , які , за твердженням виробника , містили в собі A. rigidula , за складом ніяк не відповідали тому балансу речовин , який можна було знайти в рослині. Наприклад , в A. rigidula мало фенетіламіна , проте його в достатку виявили у харчових добавках. Але це означає , що препарат зроблений не на рослинному екстракті , інакше зміст фенілетіламіна в ньому було б дуже невелика. Тобто про « натуральності » говорити не доводиться ( оскільки натуральність передбачає ще й природні пропорції компонентів).

Та й сам амфетаміновий родич бета- метілфенетіламін знайдений в цих препаратах в таких кількостях , що злічити його побічним продуктом було б важко. Тобто , швидше за все , це з'єднання спеціально додали в препарат . Якийсь сенс у цьому є : амфетаміни підсилюють енергетичний обмін , і їх цілком можна було б використовувати для зниження ваги , якби не загальновідомі побічні ефекти , серед яких і розвиток залежності , і підвищення ризику інсульту. ( До слова , нещодавно амфетаміноподобним з'єднання виявили в біодобавці Craze , яку вживають перед заняттями спортом).

Нарешті, саме ця рослина , A. rigidula , ніколи не використовувалося в трав'яних лікувальних засобах . Тобто про його корисні властивості можна дізнатися в кращому випадку з несистематизованих та непідтверджених свідчень - і, звичайно , з рекламного проспекту виробника біодобавок.

Ситуація, дуже нагадує недавню історію з ліками традиційної китайської медицини , в яких можна виявити багато таких компонентів , які в кращому випадку марні , а в гіршому - просто шкідливі. Що ж, хоча « Захід є Захід , Схід є Схід , і разом їм не зійтися », мається одна річ , яка нас , безперечно , об'єднує. Це пристрасть до безпардонної наживи .

 

Результати дослідження опубліковані в Journal of Pharmaceutical and Biomedical Analysis .