Ботокс

Є безліч способів, як боротися зі зморшками, але найкращим способом називають так звані «уколи краси»: ін'єкції препарату ботокс.

Коли під шкіру вводиться ботокс, мімічна мускулатура розслаблюється, зокрема, розслабляються м'язи, які утворюють зморшки. В результаті шкіра над цими м'язами стає більш гладкою.

Після введення ботокса хмуритися просто немає можливості. Але при ін'єкціях людина не втрачає чутливості в місцях уколів.

Мімічні зморшки під впливом ботокса розгладжуються в таких зонах, як лоб, міжбрівний простір і простір над верхньою губою, а також навколо очей.

 

Міфи про ботокс

 

Сьогодні навіть бабусі-пенсіонерки начулися про ботокс - ін'єкції проти зморшок. Як навколо будь-якого чудодійного засобу, довкола цього препарату в'ється шлейф міфів, легенд і страшилок, породжених хворобливою уявою одних, і недостатньою інформованістю інших.

 

Міф 1: ботокс спотворює міміку

Деякі психологи вважають, що якщо, наприклад, розгладити зморшки навколо очей, ваша посмішка може здатися оточуючим фальшивої і нещирою, що обов'язково позначиться на спілкуванні. Але, задумайтесь, чи здається нам фальшивої посмішка дитини? А адже зморшок у нього зовсім немає.

Фахівці з стверджують: небажане обмеження чи спотворення міміки може відбутися лише в разі невірного підбору дози препарату або місця уколу. І всіх, охочих долучитися до світу вічної молодості, відправляють в медичні клініки, закликаючи не довіряти косметичним салонам і шарлатанам, які роблять уколи вдома.

 

Міф 2: ботоксом можна отруїтися

Правди не сховаєш: ботокс - дійсно, слабкий розчин токсину ботулізму - тої самої отрути, що утворюється в неправильно приготовлених консерваціях і викликає страшну хворобу ботулізм. При попаданні в м'яз ця речовина викликає її розслаблення, блокуючи передачу нервових імпульсів.

Для ін’єкцій використовується зовсім інший серотип токсину (ботулотоксин типу А), який не має загальної дії, а тільки, місцеву. Та на додаток тут діє принцип точкового введення - укол в конкретний м'яз. Причому концентрація токсину в препараті настільки мала, що поширитися за межі місця уколу у нього просто не вистачить потужності. Так що правильна дозування і акуратний професійний укол - гарантія безпеки. На думку лікарів, аспірин і антибіотики потенційно набагато небезпечніше ботокса.

 

Міф 3: на ботокс «підсідають» назавжди

Фізіологічної залежності препарату не викликає. 100%. Тим більше що дія ботоксу тимчасова: через 3-6 місяців м'яз «прийде в себе» і почне скорочуватися як зазвичай. Тепер про залежність психологічну. Після ін'єкції ботокса надовго розгладжуються мімічні зморшки, тобто 3-6 місяців людина виглядає і відчуває себе молодше і привабливіше. Зрозуміло, цей стан не може не подобатися. Ми ж не говоримо про те, що звичка робити манікюр, педикюр або стрижку - це залежність. Коли ж ефект ботокса сходить нанівець, людина вже звикла до хорошого і не бажає, щоб його «гусячі лапки» і всі інші зморшки поверталися. Що він робить? Нову ін'єкцію! Чи варто називати прагнення добре виглядати психологічною залежністю? Питання філософське. Є ще один важливий аспект. Оскільки після «уколів краси» людина довгий час не може користуватися деякими м'язами обличчя, то з часом його мімічні звички можуть помінятися. Наприклад, не виключено, що за рік-два під ботоксом він «забуде» як мружитись або морщити чоло.

 

Міф 4: ботокс - стрес для м'язів

Насправді все з точністю до навпаки. Ми сміємося, плачемо, морщити ніс або хмурить брови, а мімічні м'язи тим часом працюють. Навіть уві сні ми часто не можемо повністю розслабити обличчя. За довгі роки втома накопичується ... Погодьтеся, кілька років без відпустки - і нам хочеться завити від перенапруги. А наші м'язи без відпочинку посміхалися і хмурились не одне десятиліття. Чому б не надати їм відпочинок? Ін'єкція Ботокса примусово розслаблює м'язи, і вони, немов у санаторії, насолоджуються довгоочікуваним спокоєм. І причому тут стрес?

 

Міф 5: ін'єкція ботокса - це боляче

Ще одна поширена помилка. Ін'єкція ботокса безболісна: ні укол, ні препарат не викликають неприємних відчуттів ні в процесі, ні після. Велика частина людей, що випробували на собі ін'єкцію ботокс, порівнюють свої відчуття від уколу з комариний укус. Тим більше, що перед початком процедури лікар наносить на обличчя пацієнта знеболюючий крем або приморожує місце уколу льодом. Єдиний наслідок, з яким може зіткнутися пацієнт - крихітна гематома (синяк) на місці уколу. Але навіть це буває вкрай рідко і минає за день-два.

 

Міф 6: ботокс можна робити тільки після 40 років

Лікарі вважають, що, вік не має ніякого значення, якщо, звичайно, в цьому є потреба. Ні для кого не секрет, що навіть у підлітків бувають глибокі мімічні зморшки ... Будь-яка проблема на ранній стадії вирішується куди легше, ніж на пізній, так чому у боротьбі зі зморшками цей принцип не повинен працювати? До того ж після сорока років шкіра вже не така пружна, як у двадцять п'ять, і їй набагато складніше звикнути до нового, розгладженого стану після ботокса. Доведеться додатково робити косметичні маски та масажі, в той час як в юному віці ін'єкція моментально позбавить від зморшок. Хтось ще чекає настання сорока років? Невже ви думаєте, що в 40 виглядати на 30 краще, ніж у 30 - на 20?

 

Міф 7: ботокс - тільки для обличчя

Свого часу ботокс був розроблений для лікування різних неврологічних дисфункцій. Власне, тоді то і був виявлений його косметологічний ефект. З терапевтичними цілями ботокс застосовують всюди, де необхідно зняти м'язовий спазм. При спастичної кривошиї, блефароспазм, болях в шиї, плечах, спині; а також при ДЦП і головних болях, що викликані надмірним напруженням м'язів плечового пояса. Зовсім недавно за допомогою ботокса стали лікувати гіпергідроз - надмірне потовиділення. Вологе рукостискання і мокрі плями в області пахв - дуже непривабливо, чи не так? Ін'єкція в проблемну зону - і вже через пару діб можна на цілий рік забути про ці неприємності.

 

Міф 8: не можна часто робити ін’єкції ботокса через небезпеку накопичення препарату в організмі та атрофію м’язів обличчя

Ботокс не проникає в кров. Ботулотоксин діє тільки на ту область, в яку був введений. Дози, які застосовуються для ін'єкцій, не мають жодного впливу на організм в цілому, блокуючи тільки передачу сигналу від нерва до обраної м'язі, що власне і дає потрібний ефект ослаблення м'язового скорочення. Кровопостачання і живлення м'язи зберігаються, тому ніякої атрофії бути не може навіть після багаторазового застосування. Щоб уберегтися від негативних наслідків, потрібно враховувати протипоказання: нервово-м'язові захворювання, шкірні інфекції, вагітність і лактація, підвищена кровоточивість. І найголовніше: ретельно вибирайте косметолога!