+38 (067) 820.. показати

Гігієна і прфілактика

Що таке гігієна і для чого її робити?

У нас стоматолог завжди дасть пояснення, що таке гігієна і якою вона буває:

  1. Професійна — проводиться в кабінеті стоматолога за допомогою спеціальних засобів.
  2. Непрофесійна, або домашня — проводиться щодня особисто вами в домашніх умовах.

Також ви довідаєтеся про те, як правильно робити домашню гігієну , щоб вона стала чудовою профілактикою захворювань зубів.

Професійна гігієна порожнини рота полягає у видаленні м’якого зубного нальоту та зубного каменю. Вона виконується лікарем-стоматологом, або лікарем-гігієністом.

Професійне чищення зубів обов’язково проводиться на початку співпраці перед терапевтичним, ортопедичним, хірургічним і ортодонтичним лікуванням.

Для профілактики захворювань ротової порожнини професійну гігієну слід проводити 2 рази на рік, (а при ортодонтичному лікуванні раз на 3 місяці). Тож виберіть у календарі всього лише 2 дні і запишіться на прийом до стоматолога на спа-процедури для своєї ротової порожнини.

Чому професійна гігієна порожнини рота стає необхідною?

Ми чистимо зуби двічі на день і, як нам здається, добре доглядаємо за ними.

Та буває, що наша індивідуальна гігієна порожнини рота є далекою від ідеалу. З різних причин.

Так чи інакше, але з моменту проведення професійної профілактики відбувається утворення так званої зубної бляшки. На її поверхні з’являється м’який зубний наліт. Він спочатку формується, потім накопичується і згодом поступово поширюється по поверхні зубів.

Продукти розпаду мікрофлори порожнини рота створюють специфічний “мікроклімат”. Це сприяє поступовій мінералізації м’якого зубного нальоту і перетворенню його на твердий зубний камінь.

Звичайно, користуючись порадами наших спеціалістів, ви вдосконалите свою домашню профілактику. Однак, пам’ятайте про відвідини стоматолога. Інакше, доведеться від профілактики перейти до лікування.

До чого може призвести наявність зубного каменю?

За місцем розташування, розрізняють два види зубного каменю: над- та підясенний. Спочатку утворюється надясневий зубний камінь, який за короткий час руйнує зубоясенну боріздку і формує підясенний зубний камінь, який в свою чергу руйнує комплекс тканин що утримує зуб у кістці – пародонт.

Згодом утворюється зубояснева кишеня – проміжок між яснами і зубом, а в подальшому – кісткова кишеня. Спочатку виникає гінгівіт (запалення ясен), який поступово переходить у пародонтит.

Від утвореної кишені розвиваються серйозні захворювання пародонту (опорно-утримуючого апарату зуба). Все це згодом призводить до розхитування і втрати інколи абсолютно здорових зубів.

Важливість професійної гігієни порожнини рота

Для запобігання проблемам із зубами, рекомендуємо проводити процедуру професійного чищення зубів один раз на 6 місяців.

Якщо у вас є дентальні імплантати, чи ви страждаєте на загальні системні захворювання, чи знаходитесь на ортодонтичному лікуванні гігієну потрібно робити раз на 3 місяці.

У нас проводяться основні етапи повноцінної процедури професійної гігієни:

  1. Використання ручного інструменту для зняття надясенного та підясенного каменю (кюрети та скейлери)
  2. Використання ультразвукового апарату
  3. Обробка поверхні зубів спеціальними гранулами у вигляді порошку
  4. Кінцеве полірування поверхонь зубів пастами, і при потребі ремінералізація зубів.

Гадаємо, ви отримали достатньо аргументів, аби систематично проводити професійну гігієну ротової порожнини. Зв’яжіться з нами і завітайте до нас на прийом.

Разом з тим, ви маєте нагоду зберігати здоров’я ваших зубів і вдома. Про це читайте у розділі “Домашня гігієна”.

Записатись на консультацію

Записатись на консультацію