+38 (067) 820.. показати

Карієс зубів, які не лікували може спричинити появу періодонтиту, флюсу, пульпіту, кісти. При цих захворюваннях руйнівний процес “перекидається” з тканин зуба на кісткову тканину та його кореневі канали. Оскільки система кореневих каналів зуба дуже складна, в ній швидко розвивається шкідлива мікрофлора. У медичній практиці «Яворська-Войтович» вам допоможуть подолати ці серйозні проблеми, використовуючи 3D комп’ютерної томографії, радіовізіографії, а також роботи з мікроскопом.

Що таке ендодонтія

Термін «ендодонтія» походить від грецьких слів endo, що означає «всередині», і odontos, що означає «зуб». Таким чином, робота ендодонтиста полягає в тому, щоб лікувати внутрішню частину зубів.

Захворювання кореневих каналів поділяються на:

  • пульпіти (ураження пульпи – сполучної тканини, що заповнює порожнину зуба);
  • періодонтити (ураження тканин, що оточують зуб, а саме зв’язок зуба та кістки щелепи).

Вони виникають, коли пацієнт довго не лікує каріозні порожнини в зубах. Хворий зуб руйнується настільки сильно, що інфекція вільно потрапляє в корінь зуба, вражаючи пульпу. До таких інфекцій належать стрептококи, лактобактерії, стафілококи, їхні токсини та продукти життєдіяльності. Також пульпіт може бути наслідком неякісних пломб, неправильних дій лікаря при препаруванні зуба, оперативному втручанні на яснах, та впливом хімічних речовин. Травма зуба також здатна спровокувати ураження тканин.

Метою ендодонтичного лікування здебільшого є збереження зуба. Замість того, щоб просто видалити хворий або пошкоджений зуб, ендодонтист:

  • усуває інфекцію;
  • видаляє уражені карієсом тканини (пульпу, дентин);
  • захищає внутрішню частину зуба від подальшого пошкодження шляхом пломбування кореневих каналів.

На відміну від звичайного стоматолога-терапевта, ендодонтист проходить додаткове навчання з лікування кореневих каналів зуба. Він має досвід використання спеціалізованих передових технологій, тому гарантує високу ефективність лікування.

Найвідоміша ендодонтична процедура — обробка кореневого каналу. Ендодонтисти також займаються розпломбуванням та переліковуванням каналів зуба, що був вилікуваний не повністю. Крім цього, ендодонтисти допомагають відновити й зберегти зуби, пошкоджені при травмі.

Коли потрібне ендодонтичне лікування?

Ознаками ураження зубних каналів можуть бути:

  • неприємний запах з рота;
  • біль при змиканні зубів та пережовуванні їжі;
  • посилення чутливості і болю при зіткненні з холодними та гарячими продуктами;
  • постійний гострий або ниючий біль в зубі, що віддає у вухо та скроню ат часто проявляється вночі.

Часто пацієнту дуже складно визначити причинний зуб самостійно, біль носить розлитий характер і поширюється на сусідні зуби, іноді на антагоністи.

Також при ураженні пульпи можуть потемніти емаль, почервоніти й опухнути ясна.

При появі будь-яких симптомів краще терміново звернутися до стоматолога. Найчастіше, коли з’являється біль, зуб вже сильно зруйнований. Якщо не видалити пошкоджені ділянки, виникає ризик інфікування глибших тканин або утворення абсцесу. Це призводить до некрозу пульпи, втрати кістки та втрати самого зуба.

Як проходить ендодонтичне лікування

На початку лікар робить рентгенограму або тривимірне сканування зубів. Ця процедура допомагає оцінити ступінь пошкодження зуба та вивчити його анатомію.

Далі ендодонтист виконує місцеву анестезію, і починає власне лікування:

  • усуває зовнішні каріозні ураження зуба.
  • формує в коронці зуба отвір, що дозволяє проникнути у пульпову камеру;
  • видаляє інфіковану пульпу з пульпової камери та кореневих каналів;
  • промиває та очищує пульпову камеру та кореневі канали.

За необхідності лікар розширює кореневі канали та вводить ліки для остаточного знищення інфекції. Якщо лікування необхідно продовжити в наступне відвідування, стоматолог може встановити тимчасову пломбу або коронку. Цей запобіжний захід допоможе захистити зуб від залишків їжі та слини до повторного візиту в клініку.

Після очищення та знищення інфекції потрібно провести пломбування каналів та пульпарної камери задля відновлення цілісності зуба. Ендодонтист заповнює кореневі канали за допомогою герметизувальної пасти та гутаперчі, завдяки чому вони будуть надійно захищені від залишків їжі та слини. Після цього він встановлює постійну пломбу на пульпарну камеру.

Сильно уражений зуб може потребувати відновлення з використанням коронки з металу, кераміки або металокераміки. Перед цим може бути доцільним встановлення внутрішнього металевого штифта, що дозволить зробити зуб під коронкою міцнішим.

Навіщо потрібен мікроскоп при ендодонтичному лікуванні

Ендодонтичне лікування – дуже складний і відповідальний етап в лікуванні зубів. Раніше лікар працював з каналами фактично «на дотик». Це робило процедуру непередбачуваною. Одиниця виміру каналу — тисячна частка міліметра, тому навіть фахівець з великим досвідом та ідеальним зором не зможе точно оцінити уражену зону. Мікроскопічне обладнання – це засіб для пломбування коренів. що дозволяє зберегти зуб на довгі роки. Також мікроскоп допомагає у:

  • пошуку додаткових каналів та їхніх відгалужень;
  • розпломбуванні (видаленні старих пломб) з кореневих каналів;
  • вилученні стороннього тіла (якщо в зубі залишився уламок інструмента).

Мікроскоп, який ми використовуємо під час лікування, дає можливість розгледіти зуб і пошкодження на ньому аж до мікрона. Це дозволяє, зокрема, вже на початковому етапі виявити перфорації, тріщини, при яких лікування не має сенсу. Це виключає проведення свідомо неефективних процедур і марні витрати пацієнтів.

У медичній практиці «Яворська-Войтович» ендодонтичне лікування проводиться за допомогою сучасного апаратного забезпечення. Наявність сучасного обладнання та лікарських препаратів, значний досвід роботи з важкими випадками зубних захворювань — ваша гарантія якісного, безпечного та безболісного лікування.

Записатись на консультацію

Записатись на консультацію