+38 (067) 820.. показати

Більше 80% населення земної кулі мають аномалії розташування зубів (неправильно розташовані зуби, неправильний прикус). Подібні ускладнення часто виникають в дитячому віці. При проблемах у розвитку зубного ряду правильний догляд за ротовою порожниною ускладнений. Непривабливий вигляд зубів сприяє комплексу неповноцінності, обмежує можливості соціальної адаптації. У цьому випадку на допомогу приходить лікар-ортодонт.

Чим займається ортодонт

Часто до стоматолога звертаються для вирішення гострої проблеми. Але справжня завдання сучасної стоматології — зробити так, щоб ваші зуби були в повному порядку. Щоб не доводилося регулярно приїжджати на екстрене лікування, можна звернутися до лікаря-ортодонта. Ортодонтичне лікування спрямоване на діагностику, профілактику та лікування аномалій розвитку зубного ряду. Які проблеми вирішує ортодонт:

  1. Сильне стирання зубів. Зуби стають різні по висоті.
  2. Болі в м’язах або в суглобах щелепи. Причина — бруксизм, занадто сильно зціплені зуби.
  3. Неправильний прикус. Не дозволяє добре пережовувати їжу, що викликає порушення в роботі всього шлунково-кишкового тракту.
  4. Клиновидний дефект. Біля ясна руйнується емаль, корінь зуба оголюється. Зуб відчуває дуже велике навантаження, емаль руйнується. З’являється реакція на холодне й гаряче, ясна можуть кровоточити.

Ортодонт спочатку відновлює функцію, і тільки потім вирішує питання краси зубного ряду. Відновлена функція — це правильний прикус. Він означає, що ви можете вільно посміхатися та жувати, ваші зуби легко чистити, тому що вони стоять рівно, всі їхні поверхні видно. Після правильного лікування у ортодонта подальше лікування може складатися тільки з профілактичних оглядів.

Які методи лікування застосовуються в ортодонтії

В ортодонтії зазвичай застосовуються два методи лікування — апаратний і хірургічний методи. Призначаються вони в залежності від серйозності дефекту. Рідше використовується комбінований метод: хірургічне втручання плюс спеціальні конструкції.

  1. Апаратний метод. Встановлення знімної або незнімної ортодонтичної конструкції. Це можуть бути брекети, пластини, фіксатори або капи. Вони потрібні для механічного вирівнювання зубного ряду з тривалим безпосереднім впливом. Іншими словами, використовувана конструкція чинить тиск на щелепу та на зуби окремо. Завдяки постійному тиску з часом зуби вирівнюються. Ціна на брекети доступна, сам метод досить ефективний.
  2. Хірургічний метод. Використовується у найбільш проблемних ситуаціях. Стоматолог вдається до хірургічного втручання, оскільки апаратний метод не може зменшити або збільшити щелепу людини до потрібних розмірів.

Після повного лікування зубних рядів застосовується ще один метод лікування — функціональний. Це гімнастика для м’язів, спрямована на поліпшення сил організму. Якщо проводити гімнастику щодня, лицьові м’язи правильно функціонуватимуть, що дозволить уникнути проблем з ротовою порожниною.

Які конструкції застосовуються в ортодонтії

Для лікування аномалії зубних рядів використовують незнімні та знімні конструкції. Лікар може підібрати відповідний метод корекції тільки після повної діагностики аномалії.

Брекети на зуби

Незнімні конструкції є найбільш популярним методом лікування. Термін в середньому складає 1-2 роки і залежить від ступеня ускладнення. Брекети встановлюються на зубний ряд за допомогою спеціального матеріалу. Дуга, яка встановлюється разом з брекетами, надає поступово тиск і на щелепу, і на самі зуби окремо. Завдяки тиску зуби поступово наближаються або розсуваються, в залежності від патологій та призначення лікаря.

Конструкції для вирівнювання зубів бувають кількох видів:

  1. Металеві брекети кріпляться на зуби, об’єднуючи їх в єдину систему і допомагаючи досягти необхідного результату. Цей поширений варіант не дуже естетичний, але ефективний. Брекети металеві мають мінімальну силу тертя між пазом і дугою, що зменшує час лікування.
  2. Матові брекети з кераміки досить дорогі, вважаються естетичними. Вони підбираються під колір зубів. Керамічні брекети надійно кріпляться до зубного ряду, не подразнюють ясна, стійкі до харчових барвників. Серед недоліків — триваліший процес лікування, більш висока ціна та крупніші розміри.
  3. Сапфірові брекети виготовляються зі штучно вирощених сапфірових кристалів. Вони прозорі, непомітні для оточуючих і дуже міцні, не фарбуються та на покриваються нальотом. Це найбільш естетичні брекети, якщо у вас світлі зуби. Мають значне тертя між пазом брекета і дугою, тому процес нормалізації прикусу буде йти трохи повільніше.

Існують також лінгвальні брекети, що кріпляться на внутрішню частину зубів, і тому практично непомітні. Але є у них і низка недоліків — зокрема, порушення дикції у пацієнта в перші 2 тижні після установки брекетів, більш тривалі терміни лікування та складний догляд за ротовою порожниною.

Останнє слово при встановленні брекет-системи має залишатися за лікарем. Іноді естетичність конструкції може значно знижувати ефективність лікування, і тоді фахівець наполягатиме на більш простому та надійному апараті.

Елайнери для вирівнювання зубів

Альтернативою брекетам є елайнери для вирівнювання зубів — прозорі капи, що накладаються на весь зубний ряд. Пацієнт може надіти та зняти їх самостійно, це абсолютно не боляче. На відміну від брекетів, їх не потрібно носити постійно. Елайнери можна знімати перед прийомом їжі, чищенням зубів.

Вони надають непомітний і безболісний тиск на зуби, направляючи їх у потрібну сторону. Основна вимога — носити їх не менше 18 годин на день. При серйозних порушеннях носити капи потрібно постійно. Елайнери майже непомітні, що дуже важливо для тих, хто переживає за свою посмішку.

У медичній практиці «Яворська-Войтович» готові професійно та доступно вирішити ваші проблеми з прикусом. Результатом роботи наших ортодонтів є покращення життєвого статусу пацієнта та якість його життя.

Записатись на консультацію

Записатись на консультацію