+38 (067) 820.. показати

Реставраційна стоматологія

Художня реставрація зубного ряду — спосіб відновлення природної структури зубів синтетичними матеріалами. Ця процедура повертає зубам естетичність та функціонал, підвищуючи якість життя. Відновлювальні процедури дозволять усунути низку недоліків.

Що таке художня реставрація зубів

Зуби можуть потребувати реставрації (відновлення форми, кольору та розташування) при:

  • зміні відтінку емалі;
  • появі щілин між зубами;
  • руйнуванні зубної одиниці;
  • тріщинах, сколах та травмах емалі;
  • відновленні зуба при лікуванні карієсу;
  • природжених порушеннях будови зубів;
  • руйнуванні попереднього пломбувального матеріалу.

Перед тим як почати реставраційні роботи, стоматолог мусить ретельно обстежити стан ваших зубів, ясен та ротової порожнини. Обстеження допоможе визначитися зі списком необхідних процедур, тривалістю, етапами та вартістю лікування.

Лікар зробить панорамний рентгенівський знімок ротової порожнини. При необхідності вам буде запропоновано ортодонтичне або пародонтологічне лікування зубів. Карієс, патологічна стертість та бруксизм є відносними протипоказаннями для реставрації. Але з допомогою лікарів ці перешкоди можна усунути.

Важливо: крім відносних, існують також абсолютні протипоказання. Це можуть бути алергія на реставраційні засоби та наявність кардіостимулятора.

Художня реставрація має кілька ключових переваг. Зокрема, під час цієї процедури є можливість виправити невеликі дефекти або повністю замінити зуб. Сама реставрація зубів виконується досить швидко — у більшості випадків для вирішення проблеми знадобиться 2-3 візити до стоматолога.

Дотримуючись рекомендацій лікаря, ви збережете відреставрований зуб на тривалий період – від 7 до 10 років. Вчасне коригування допоможе збільшити термін служби.

Як вибрати вид реставрації? Наразі існує маса методів відновлення зубів — коронки, вініри, вкладки, люмініри та різні композити. Як саме відновлювати зуби, вибирає не пацієнт, а лікар. Наші спеціалісти обстежать вас і запропонують оптимальні доступні рішення, спираючись на індивідуальні особливості та конкретні проблеми.

Пряма реставрація зубів: методи та нюанси

Пряма реставрація подібна до пломбування зуба. Вона відбувається безпосередньо протягом візиту до лікаря. Використовуються композитні пломбувальні матеріали, які тверднуть під впливом світла та якнайкраще підходять для відновлення естетики й функціоналу зубного ряду.

Спочатку видаляється наліт та зубний камінь, щоб композит краще тримався. Далі зуб під місцевою анестезією обробляється бормашиною для усунення нерівностей. На зуб завдається спеціальний композитний розчин для утворення штучної емалі. Лікар корегує його, надаючи потрібну форму. Після затвердіння реставрація шліфується бормашиною або шліфувальним диском для надання кінцевої форми.

Після процедури не рекомендується одразу вживати каву, їжу та напої з барвниками.

До переваг методики належать:

  • доступність;
  • мінімальне препарування;
  • швидкість (можна зробити до 6 зубів за один візит).

Процедура ефективна у випадку сколів, тріщин емалі, проміжків між зубами.

Але треба врахувати, що композит більш крихкий, ніж кераміка, і дає усадку. Тому мінімум раз на рік реставровані місця потрібно корегувати у лікаря. До того ж частини зуба можуть набути різни відтінків через вбирання барвників.

Непряма реставрація: переваги та особливості

Непряма реставрація — метод відновлення зубів з використанням методик протезування. Тобто, значна частина роботи лікаря ведеться поза ротовою порожниною пацієнта. Наразі є три найбільш популярні варіанти непрямого відновлення зубів.

Установка зубних накладок (вінірів) — сучасний метод реставрації та захисту зубів. Вініри — тонкі (до 0.3 мм) та дуже міцні пластини з пресованої кераміки чи металокераміки. Зубні накладки допомагають приховати дефекти (відколи, скупченість, щілини). Металокерамічні вініли найкращі для жувальних зубів. Безметалеві керамічні накладки рекомендовані людям з алергією, вони природно виглядають на передніх зубах. Цей метод реставрації потребує препарування зубів.

Коронки — класичний реставраційний метод, що дуже вдосконалився останнім часом. Рекомендований, якщо зуб сильно зруйнований, тому інші засоби на ньому не триматимуться. Коронка встановлюється на залишки зуба або штифт, може бути:

  1. Металева. Неестетична, проте довговічна, тримається до 15 років.
  2. Металопластикова. Тимчасовий дешевий варіант, витримує близько 2 років.
  3. Металокерамічна. Естетична, витримує 15 років, встановлюється на жувальні зуби.
  4. Керамічна. Виглядає як натуральний зуб, витримує до 15 років, але може бути крихка. Керамічна реставрація зубів — вибір голлівудських зірок.

Імплантування, тобто встановлення зубних протезів з медичного титану, виконується безпосередньо в кісткову тканину ясен. Титан не викликає алергії і успішно приживається в 95% випадків. Технологія досить складна та дорога, але гарантує збереження сусідніх

Записатись на консультацію

Записатись на консультацію