+38 (067) 820.. показати

Хірургічна стоматологія

Коли зуб сильно пошкоджений або під ним є ділянка хронічної інфекції (так звані “кісти”), перед подальшим лікуванням і відновленням потрібне проведення хірургічної операції. Але витяг проблемного зуба — тільки половина справи. Ротову порожнину потрібно правильно підготувати до відновлення, а якщо в майбутньому заплановане встановлення імпланта, стоматолог-хірург підготує щелепу до цієї процедури.

Що робить хірург-стоматолог

Безболісне видалення зубів мудрості, молочних і сильно зруйнованих зубів — найбільш часте завдання, яке ставлять перед хірургом-стоматологом. Але також лікарі цієї спеціальності готують щелепу під встановлення зубних імплантів та виконують різноманітні пародонтологічні естетичні операції.

Видалення зубів

У ситуації, коли необхідно акуратно витягнути зуб або його уламок, проводиться хірургічна процедура видалення. Найчастіше таке втручання потрібне, якщо:

  • у пацієнта діагностовано важкий пародонтит;
  • травмований корінь зуба, і він не підлягає лікуванню;
  • зуб сильно пошкоджений і не підлягає відновленню за допомогою ортодонтії;
  • зуб сильно зміщений відносно свого місця, пошкоджує або зміщує сусідні зуби та ускладнює стоматологічні маніпуляції.

В інших випадках видалення проводиться за рекомендацією стоматолога-ортодонта.

Важливо розуміти, що видалення зуба — крайній захід, якого сучасні стоматологи намагаються уникати. Але в деяких випадках збереження хворого зуба пов’язане з сильним дискомфортом і навіть ризиком для здоров’я пацієнта. Наприклад, можливе формування кісти з наступним пошкодженням кісткової тканини щелепи.

Перед процедурою потрібна ділянка знеболюється, і операція проходить під місцевим наркозом. Залежно від типу операції та ступеня пошкодження тканин лікар вибирає відповідні інструменти й витягує зуб, його уламок або корінь зі щелепи. Особливість видалення в тому, що воно проходить з мінімальним впливом на навколишні тканини — так знижується ризик можливих ускладнень, прискорюється загоєння, а кістка отримує мінімум пошкоджень. Це особливо важливо, якщо в подальшому на це місце планується імплантація зубів.

Збереження зубів

За допомогою стоматологічної хірургії зуби не тільки видаляють, а й зберігають у складних і небезпечних випадках, коли інші види маніпуляцій не приносять бажаного ефекту. Хірургічний вплив для збереження зубів ділиться на два типи:

  • Цистотомію. Іноді біля кореня зуба з’являється кіста — наслідок потрапляння й розвитку інфекції. Згодом запалення стає щільнішим та більшим, розхитує зуб, в перспективі може стати причиною перелому щелепи та зараження крові. Антибіотики не ефективні для запалення такого типу — зазвичай потрібне видалення ураженої верхівки кореня зуба.
  • Гемісекцію. При цій операції хірургічно видаляється лише частина зуба або його кореня, в якій знаходиться вогнище поширення інфекції. На решту зуба нарощується додаткова тканина, щоб відновити його форму та цілісність. Іноді запалення знаходиться в центрі зуба, і тоді гемісекцію застосовують для повного видалення центральної частини. Половинки зуба згодом об’єднують коронкою.

Також хірургічна стоматологія допомагає зберегти зуб при наявності гранульоми та фіброми. Хірургічні маніпуляції необхідні для виведення гною з щелепи. Така операція буває потрібна не тільки при регулярних запаленнях, а й після ускладнень в результаті невдалого втручання.

Імплантація зубів

Імплантація зубів — процес, що потребує попередньої підготовки. Щоб нові зуби міцно трималися, довго служили та не доставляли незручностей, вони повинні точно підходити за розміром, та надійно розташовуватись в в щелепі. Саме для цього потрібна попередня хірургічна підготовка до імплантації.

Імплантація — це реставрація зубів на основі штучних коренів, що імплантуються у щелепу. Для імплантації кореня тканина ясен розкривається, і в місце, звідки був видалений зуб, вставляється штучна основа. Вона закріплюється у щелепній тканини, потім на неї встановлюється верхня частина зуба.

Іноді, крім цих маніпуляцій, потрібно нарощування кісткової тканини щелепи. Наприклад, воно може знадобитися після тривалої відсутності зуба на своєму місці.

Оцінити стан щелепи та призначити її нарощування може тільки лікар. Для цього він призначає ряд обстежень, що містять комп’ютерну томографію. Отримати консультацію та виконати якісну імплантацію зубів у Львові можна в нашій медичній практиці.

Хірургічна стоматологія повертає функціональність ротової порожнини, допомагає відновити та максимально зберегти зуби. У медичній практиці «Яворська-Войтович» всі операції проводяться ретельно й безболісно, зі збереженням не тільки фізичного, а й психологічного комфорту кожного пацієнта. Ми підберемо найкращий варіант лікування за вартістю та термінами, порекомендуємо оптимальний варіант профілактики й допоможемо визначитися з подальшою стратегією догляду за ротовою порожниною.

Записатись на консультацію

Записатись на консультацію