+38 (067) 820.. показати

Ортопедія — це відновлення зубощелепної системи з попередньою діагностикою та моделюванням. Цей розділ стоматології містить відновлення одного або декількох зубів, корекцію, імплантацію (протезування) та відновлення жувальної функції. В результаті лікування зуби (навіть штучні) виглядають красиво й природно, а користуватися ними можна довго, з комфортом і задоволенням.

Кому потрібна стоматологічна ортопедія: зубні дефекти

Будь-які проблеми з втратою функціональності зубів вирішує стоматолог-ортопед. Він працює з ситуаціями різної складності — від простого стирання поверхні зуба до складної імплантації з нарощуванням кісткової тканини щелепи.

Звертатися до стоматолога-ортопеда потрібно за наявності:

  1. Патологічного стирання зубів. Для лікування застосовують вініри або коронки.
  2. Відсутності зубів (адентії). Для усунення проблеми використовуються знімні або незнімні зубні протези, в залежності від типу дефекту.
  3. Небажаній зміні кольору зубної емалі, наявності проміжків між зубів або викривленні їхньої форми. Проблема вирішується мікропротезуванням.
  4. Значному або повному руйнуванні вершини та шийки зуба. При таких пошкодженнях звичайні пломби не допомагають — використовується мікропротезування або протезування штифтами.

Якщо дефектів на зубах багато, оцінкою проблем та їхнім лікуванням теж займається стоматолог-ортопед. При цьому лікар максимально зберігає зуби, що залишилися, щоб пацієнтові було найбільш зручно ними користуватися. Через велику кількість технік і конструкцій лікування зубних дефектів особливо важливо ретельно вивчити ротову порожнину пацієнта. Тільки досвідчений уважний фахівець зможе грамотно підібрати методологію лікування для швидкого, ефективного та комфортного виправлення дефекту.

Чим лікує стоматолог-ортопед: типи конструкцій

Всі стоматологічні конструкції, якими користуються в ортопедії, прийнято ділити на знімні зубні протези та такі, що не знімаються:

  • Незнімні конструкції закріплюються лікарем і не можуть видалятися самостійно. До них належать зубні коронки, вініри, люмініри, мости, бюгельні протези.
  • Знімні зубні протези легко знімаються та надягаються, використовуються як при повній, так і при частковій втраті зубів.

Будь-який протез, накладка, металокерамічні коронки, та будь-які інші конструкції повинні відчуватися в роті природно. При цьому їхня наявність не повинна відбиватися на обличчі (наприклад, через появу зморшок). Тому для виготовлення всіх конструкцій ми застосовуємо сучасні міцні біоінертні матеріали, а перед лікуванням проводимо ретельне комп’ютерне моделювання.

Коронки

Зубні коронки — ефективний захист для сильно уражених або зруйнованих карієсом зубів. Коронка надівається зверху, як ковпачок. Вона надійно фіксується там, де не утримується звичайна пломба. При цьому зуб виглядає натурально й естетично. Найбільшою популярністю користуються склокерамічні та металокерамічні коронки.

Вініри

Вініри — це міцні тонкі пластинки, що закривають передню частину зуба. Для їхнього встановлення зуб препарується, але зовсім небагато. Пластинки — простий та ефективний спосіб приховати всі недосконалості посмішки. Їх використовують, якщо зуби:

  • мають тріщини та відколи;
  • потемніли або змінили колір;
  • ростуть нерівно або викривлені;
  • ростуть на значній відстані один від одного.

Найкращим варіантом вважаються керамічні вініри, хоча також існують композитні та цирконієві. Керамічні пластинки служать 10-15 років, у той час як композитні — 4-7 років. Цирконієві служить до 20 років, але їхня вартість набагато вища.

Перед установкою вінірів потрібне невелике обточування зубів, але є можливість обійтися без цієї процедури. Люмініри просто приклеюються на зуб. Це глянцеві напівпрозорі накладки, що використовуються для компенсації дрібних дефектів. У складних випадках (наприклад, при сильній зміні кольору емалі) все ж таки встановлюються вініри.

Мости

Якщо зруйновано кілька зубів підряд, для їхнього відновлення використовують мостовидні протези. Їх закріплюють на здорових зубах або коронках. Найпопулярніший вид мостів — металокерамічний. Вони прості у виготовленні та відрізняються високою міцністю, але перед встановленням вимагають ґрунтовного підпилювання зубів. Є й інші матеріали для виготовлення мостів, які може порекомендувати стоматолог-ортопед.

Бюгельні протези

При значній адонтії (в тому числі якщо відсутні багато зубів підряд) для фіксації нових зубів використовують спеціальну дугу — бюгель. З її допомогою навантаження на зуби та ясна розподіляється рівномірно, а конструкція щільно прилягає до неба. Все це забезпечує комфорт використання протеза, забезпечує йому надійність і міцність. Для кріплення протеза потрібна достатня кількість стійких зубів.

Зубне ортопедичне протезування повертає красу посмішки, здатність з комфортом жувати, розмовляти та повноцінно користуватися ротовою порожниною. Дізнайтеся, як швидко, ефективно й надовго привести зуби в норму. Запишіться на прийом до стоматолога-ортопеда в медичній практиці «Яворська-Войтович» — ми підберемо оптимальний варіант лікування за термінами, вартості, матеріалами та бажаним результатом.

Записатись на консультацію

Записатись на консультацію