+38 (067) 820.. показати

Багато пацієнтів страждають на пародонтологічні захворюваннями, але навіть не підозрюють про це до появи тривожних симптомів. Досить часто при проблемах з пародонтом у пацієнта нічого не болить, а до лікаря зазвичай звертаються лише тоді, коли захворювання переходить у серйозну стадію й з’являється ризик втрати зуба. Точна діагностика та грамотно проведене лікування — запорука успіху і збереження зубів.

Особливості пародонтології

Пародонтологія займається лікуванням хвороб комплексу тканин, які оточують зуб і забезпечують його фіксацію в щелепних костях. Захворювання ясен анітрохи не менш поширені, ніж захворювання зубів. За статистикою, більше половини людства страждає на них у тій чи іншій мірі. Хвороби пародонту здатні стати причиною втрати зуба. Про важливість догляду за яснами знали ще в Давньому Єгипті, Китаї та Римі.

Лікар-пародонтолог — висококласний фахівець, який займається діагностикою, лікуванням, а також профілактикою захворювань пародонту. Від його професіоналізму залежить стан ротової порожнини і організму пацієнта в цілому. До пародонтолога варто звернутися, якщо вас непокоять:

  • кровоточивість ясен;
  • неприємний запах з рота;
  • набряклість і зміна кольору ясен;
  • збільшення міжзубного простору;
  • утворення зубного каменю, нальоту;
  • гнійні виділення з-під ясенного краю;
  • рухливість зубів і зміна їхнього стану;
  • больові відчуття в яснах під час жування;
  • оголення шийок зубів і підвищення чутливості.

Лікар-пародонтолог має і терапевтичну, і хірургічну спеціалізацію, він займається як консервативним, так і хірургічним лікуванням захворювань тканин пародонта. Оскільки ясна оточують зуби й утримують їх на місці, щільно прилягаючи до них, саме вони і є головним об’єктом пильної уваги пародонтолога.

Найпоширеніші хвороби пародонту

Основних захворювань пародонту є три:

  1. Гінгівіт. Запалення тканин, що торкаються зубів. Це найпоширеніше захворювання. Воно пов’язане з порушенням гігієни рота. Не знятий вчасно зубний наліт стає твердим, перетворюючись на камінь. Камінь – не тільки осередок розвитку бактерій, а й зона, де наліт накопичуватиметься ще активніше. Продукти життєдіяльності мікробів подразнюють тканини, викликаючи набряк, неприємний запах, запалення. При наявності належного догляду та професійного лікування гінгівіт усувається безповоротно.
  2. Пародонтит. Захворювання вражає довколазубні тканини. Відмітна особливість патології – поява специфічних «зубних кишень». Це наслідок запущеного гінгівіту, який не лікували правильно. Також кишені можуть виникати в результаті неправильного прикусу та помилок при протезуванні. В лікуванні пародонти ту необхідний комплексний підхід, інакше зуби розхитуватимуться, і врятувати їх на пізніх стадіях вже не вдасться.
  3. Пародонтоз. Ураження слизової оболонки, що утримує зуби, яке перейшло у хронічну стадію. Головна небезпека — безсимптомний перебіг хвороби, доки не з’являться серйозні проблеми: дистрофічні зміни тканин, порушення систем судин, оголення шийок зубів.

Помітивши в себе ознаки хвороб пародонту, якнайшвидше зверніться до стоматолога. Чим швидше відбудеться таке звернення, тим менше проблем і витрат ви матимете.

Перебіг лікування хвороб пародонту

На первинному прийомі лікар розпитує проводить обстеження пацієнта. Він визначає пародонтологічний статус: наявність пародонтальних кишень та нальоту, рухливість зубів, індекс рівня гігієни порожнини рота. Обов’язково проводиться дентальна фотографія та рентгенологічне обстеження. Також пародонтолог може призначити здачу аналізів крові. За результатами обстеження ставиться розгорнутий діагноз, на підставі якого буде складений план комплексного лікування пацієнта.

Як проходить лікування:

  1. Підясенні зубні відкладення ретельно видаляються з використанням сучасної ультразвукової апаратури. Оброблені поверхні поліруються. Лікар вживає заходи щодо профілактики чутливості зубів.
  2. Зубні кишені ліквідуються обробленням лазером чи хірургічними маніпуляціями.
  3. Рухливі зуби фіксуються шинами. За необхідності зуби, що змістилися, повертаються на початкові місця шляхом установки брекет-системи.
  4. Незнімні  або знімні зубні протези корегуються або установлюються.

Також лікар підбирає засоби для гігієни порожнини рота і курсового лікування захворювань пародонту в домашніх умовах. Для підтримки стійкого результату пародонтолога бажано відвідувати його двічі на рік з метою профілактики, щоб вчасно запобігти серйозних проблем та витрат.

Лазер в стоматології

Хірургічне лікування пародонтиту — процедура малоприємна й тривала. Тому для високої ефективності лікування та підвищення його комфортності у медичній практиці «Яворська-Войтович» застосовують стоматологічний лазер останнього покоління.

У стоматології при лікуванні зубів застосовуються два типи лазерів:

  • ербіевий для роботи на твердих тканинах зубів;
  • діодний для роботи на м’яких тканинах і лазерному відбілюванні зубів.

Завдяки використанню лазера післяопераційний період проходить швидше, практично відсутні кровотечі, немає обмежень в прийомі їжі.

Лікування за допомогою стоматологічного лазера відрізняється:

  • безболісністю;
  • відсутністю кровотечі;
  • мінімальною травматичністю;
  • стерильністью поверхні рани;
  • зменшення болю, набряків та рубцювання.

Завдяки своєму потужному антибактеріальній та стерилізувальній дії стоматологічний лазер сприяє ліквідації патогенної мікрофлори зубоясневої кишені. Він також має біостимулювальні властивості, завдяки яким підвищується місцевий імунітет і зникають симптоми запалення при гінгівіті.

Лікування зубів лазером особливо показано пацієнтам, які страждають від підвищеної чутливості зубів, вагітним жінкам і пацієнтам, які страждають алергічними реакціями на знеболювальні препарати. Протипоказань до застосування лазера не виявлено.

Записатись на консультацію

Записатись на консультацію